“Prano Kentros 4” Naujo CD pristatymo koncertas

2016-04-02

Koncerto laikas: 21:30 - 0:30
Bilietai:


“Prano Kentros 4” Naujo CD pristatymo koncertas

Pranas Kentra – elektrinė gitara
Hiske Oosterwijk (Nyderlandai) – vokalas
Mark Haanstra (Nyderlandai) – bosinė gitara
Stefan Goranov (Bulgarija) – mušamieji
Specialus svečias: Dominykas Digimas – violančelė, elektronika

Olandų džiazo muzikos kritikas Eddy Determeyer (2014 09 27): “trance, rock, free jazz, blues - visus elementus galima išgirsti šio trio muzikoje. (…)Nepaisant ganėtinai jauno muzikantų amžiaus koncerte jie skambėjo kaip vientisas vienetas, kartais pavirsdami į ištisą energijos jėgainę, kuriai nanotechnologijos nebepajėgtų rodyti kelio.” 2015-ųjų metų rugsėjį savo bloge tas pats kritikas kvarteto muziką palygino su uraganu, kur klausytojas kartais nuskraidinamas ir į uragano akį - o ten tylu, ramu.

Grupė praėjusių metų pavasarį Olandijoje ir Lietuvoje pristatė savo debiutinį albumą “Vague Memoirs”. Šiemet jie atvyksta į Lietuvą originalia sudėtimi: su nuostabia, tituluota olandų vokaliste, kelis kartus Grammy nominuotu bosistu, New Yorke studijas baigusiu bulgarų būgnininku ir šviežiai kartu iškeptu nauju albumu “Centrifuge”.

Pranas Kentra – Lietuvos džiazo auditorijai puikai pažįstamas jaunesnės kartos gitaristas, Prins Claus konservatorijos Nyderlanduose, LMTA ir VIKO absolventas. Klasikinės gitaros ir roko muzikos įtaka paauglystėje ir džiazo bei world muzika studijų metais paliko didžiulį pėdsaką P. Kentros grojime ir kūryboje. kurioje atsispindi įvairūs muzikos stiliai bei platus techninis arsenalas.
Lietuvoje Pranas bendradarbiavo su didele dalimi lietuvių džiazo muzikantų, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno, ir Vilniaus bigbendais, šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitoriais. Grojo su įvairiais projektais Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Baltijos šalyse. 2013 metais jis kartu su savo trio laimėjo Gitarų Šėlsmo konkursą Vilniuje, 2014 metais Olandijoje išleido debiutinį albumą “Vague Memoirs”, išleido keletą singlų su pop/rock projektu “Ta’dam”. Nuo 2014-ųjų metų Pranas yra pastovus šiuolaikinės akademinės muzikos ansamblio “Synaesthesis” narys, su kuriuo 2015 m. įrašė būsimą “Synaesthesis” CD.
Greta meninės veiklos, Pranas Kentra jau ketvirtus metus dirba pedagoginį darbą VDU muzikos akademijoje ir J. Gruodžio konservatorijoje.

Olandų vokalistė Hiske Oosterwijk, kilusi iš Leeuwarden miesto, Fryzijos (Žemaitijos atitikmuo Lietuvoje). Vaikystėje grojo smuiku, vėliau studijavo Prins Claus konservatorijoje vokalą.
Puikiai valdanti vokalo technikas, charizmatiška ir ypatingai lanksti, dainuojanti jazz, funk, soul, pop muziką bei prancūziškus šansonus, Hiske studijų metais netrukus prasimušė į jaunų Olandijos vokalisčių elitą. 2012 m. Liepą ji pasirodė su Randy Brecker ir “New-York-Comes-To-Groningen-Top-Ensemble” Swingin’ Groningen festivalyje ir Waagplein scenoje. 2013 m. su savo grupe “Eva” Hiske pateko į “Dutch Jazz Vocalist” konkurso, o 2014 metais į “The Records – Keep an Eye Foundation” finalus. Ji reguliariai koncertuoja su projektais “It’s Hiske”, “HTBC-Quartet”, “Hiss’ Friends” ir bendradarbiauja su džiazo trimito pasauline žvaigžde, Alex Sipiagian, dainuodama jo “New Path” kvintete ir jo paskutiniuose muzikos albumuose.

Mark Haanstra yra vienas iš paklausiausių bosistų Nyderlanduose. Dėl jo atpažįstamo tembro, garso ir lankstumo Markui tenka groti su tokiais ansambliais ir atlikėjais kaip “Royal Orchestra of the Concertgebouw”, Oene van Geel, Erik Bosgraaf, Jam de la Crème, Yuri Honing ir dauguma kitų.

Jis yra laimėjęs keletą apdovanojimų, įskaitant “Dutch Jazz Competition” konkursą Su “Nemesis Quartet” (1994), “Geel” (1998) ir “Agog” (2002). Kartu su “Amsterdam Percussion Group” Mark Haanstra aktyviai koncertavo su pasaulinio garso būgnininku Terry Bozzio 2006 ir 2007 metais, su Toto būgnininku Simon Phillips 2010 metais.

Mark Haanstra yra solistas Steve Mackey’s Grammy nominuotame darbe “Dreamhouse”, kuris buvo atliktas ir įrašytas tokio lygio orkestrų kaip “BBC” ir “New York Philharmonic”. Steve Mackey vėliau pakvietė jį groti progresyvaus roko grupėje Big Farm. Jų albumas buvo išleistas 2012 metais ir taip pat nominuotas Grammy. Šiuo metu Mark taip pat groja jaunųjų Olandijos žvaigždžių grupėje “Windkracht 7”, kuri sulaukė daugybę dėmesio po jų debiutinio CD išleidimo 2014 metais.

Nuo 2004 metų Mark Haanstra dirba dėstytoju Prins Claus konservatorijoje, Groningene.

Būgnininkas ir kompozitorius Stefan Goranov prieš išvykdamas 2007 metais studijuoti ir gyventi į Olandiją grojo vienoje iš populiariausių punk/new wave grupių Bulgarijoje – “AS”, bei metalo grupe “Vortex”, su kuria įrašė du albumus. Be kita ko, jis grojo daugybėje šou, kurias pristatė “Sleepwalkingz Crew” – populiariausia Bulgarijos break’o šokių grupė. Bakalauro studijų metais Stefan aktyviai koncertavo Europoje, Turkijoje. Vėliau tęsė magistro studijas Olandijoje ir Niujorke, kur šiais metais JAV įrašė dar išeisiantį savo aranžuotą ir prodiusuotą albumą “Charlie Parker. New Arrangements”.

Šiuo metu Stefan gyvena Nyderlanduose, aktyviai koncertuoja Europoje su įvairaus dydžio kolektyvais, rašo savo kompozijas, aranžuoja muziką trio, kvartetui ir didesniems ansambliams, domisi savo šalies liaudies muzikos ritmais ir juos plačiai taiko savo muzikiniame arsenale.
Kompozitorius Dominykas Digimas, baigęs Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje violančelės specialybę, šiuolaikinės akademinės muzikos gyvenime aktyvus nuo pirmųjų LMTA kompozicijos studijų metų. Nuo 2013-ųjų jis yra dirigento Karolio Variakojo vadovaujamo šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ kuratorius ir atlikėjas, vienas iš elektroninės ir elektroakustinės muzikos festivalio „Ahead“ lyderių, o nuo 2016 metų – naujasis tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Druskomanija“ organizatorius. Domėjimasis rytietiška kultūra, amerikietiškuoju minimalizmu, tarpdisciplininiais menais atsispindi kamerinėje, elektroninėje ir teatrinėje jo muzikoje. Kompozitoriaus kūrybą lydi literatūrinės-filosofinės idėjos, tad jo kūriniai tampa muzikinėmis emocinių būsenų ar apmąstymų išraiškomis. Intuicijos vedamais statiškais garsovaizdžiais kompozitorius išsako savus pasaulėžiūros atradimus. Tokiam kūrybiniam siekiui įgyvendinti būtinas artimas kompozicijos, atlikėjo ir erdvės santykis; asmeninis atlikėjo gebėjimas pažinti, patirti kūrinį ir skleisti jo idėją erdvėje.


www.pranaskentra.com
www.stefangoranov.com
www.hiskeoosterwijk.nl
www.markhaanstra.com


Baras atsidaro 20.00 , staliukų rezervacija tik telefonu +37068411382