PetrArka – P.Vyšniauskas/A.Gotesmanas

2017-03-02

Koncerto laikas: 21:00 - 23:20
Bilietai:


Kovo 2 d. 21 val. „Jazz Cellar 11“ ( Aušros vartų g. 11, Vilnius ) kviečia į lietuviškos džiazo mokyklos atstovų – perkusijos meistro Arkadijaus Gotesmano ir saksofono virtuozo Petro Vyšniausko kūrybos koncertą. 1990 metais susibūręs, per 26 kūrybos metus visame pasaulyje išgarsėjęs ir tarptautinį pripažinimą pelnęs duetas „PetrArka“ Vilniaus publikai žada išskirtinį koncertą, kuriame nuskambės kūrėjams pačios brangiausios ir pačios originaliausios šiuolaikinės lietuviškos avangardinės improvizacinės muzikos melodijos.
Jeigu reikėtų aprašyti muzikantų kūrybines biografijas, jos būtų ilgos. Labai glaustai šiuos atlikėjus būtų galima pristatyti taip: A. Gotesmanas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja, gyvai atlieka muziką teatrui ir kinui. Nuo 2009 m. perkusininkas organizuoja pirmąjį Pabaltijo šalyse klezmerių muzikos festivalį. Petras Vyšniauskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, tarp soprano saksofonininkų jis gali būti gretinamas su tokiomis žvaigždėmis, kaip Wayne Shorter, Steve Lacy, Ron E. Parker ir Sam Rivers.
Muzikantus sieja begalinė meilė ne tik muzikinių eksperimentų paieškai, bet ir muzikiniam dialogui su kitų krypčių menais, ypatingai literatūra. „Mes visada esame šalia teksto - pjesės, eilėraščių, sonetų“, - sako Arkadijus Gotesmanas. Neatsitiktinai ir pats dueto pavadinimas atspindi ne vien pačių atlikėjų vardus, bet ir italų poeto F. Petrarkos kūrybinę inspiraciją. „Mūsų dueto pavadinimas „PetArka“ yra įkvėptas žinomo XIV a. rašytojo Petrarkos, kuris daugiausiai rašė meilės sonetus. Šių sonetų forma labai dėkinga mūsų grojimo stiliui. Mūsų perduodama garsinė informacija yra atitikimas to, kas skamba sonetuose“, - teigia Petras Vyšniauskas.
Duetas, surengęs daugybę koncertų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, per šį kūrybinį laikmetį augo ir praturtėjo muzikine prasme, tiek koncertuodami dviese, tiek pakviesdami prisijungti kitus menininkus. 1993 metų pabaigoje duetas išleido pirmąjį lietuvišką šiuolaikinės avangardinės improvizacinės muzikos kompaktinį diską pavadinimu „Lithuania“. „Tuo metu mes jau važinėjom į užsienio džiazo festivalius. Kai kurie koncertai buvo labai įspūdingi, lydimi ilgų bisų ir didžiulės žmonių reakcijos. Atmintin įstrigo ir projektas „Filosofiniai skaitymai“, kuriame dalyvavome mes, Leonidas Donskis ir Juozas Milašius. Kaip duetas, mes tuomet susijungėm su dar dviem žmonėmis, skaitėm M. Buberio tekstą „Tu ir aš“, tai buvo be galo įdomi patirtis. Dar išskirtinis renginys buvo, kuomet prie mūsų dueto prisijungė eseistas Rolandas Rastauskas. Tai buvo tikri prisilietimai prie tikrojo meno“, - prisimena A. Gotesmanas.
„Pirmieji mūsų koncertai buvo susiję su sausio 13-osios įvykiais. Buvo nepaprastai sunku groti, mes tomis dienomis net ir fiziškai negalėjome groti. 25 metai artisto karjeroje yra daug. Pats mūsų duetas yra pakankamai netradicinis - ritminis ir melodinis instrumentai. Tai nėra toks dažnas dalykas. Tačiau groti dviejų valandų koncerte abiem instrumentais yra pakankamai sudėtinga. Tiek fiziškai, tiek minčių perteikimo prasme“, - papildo P. Vyšniauskas.
„PetrArkos“ kūryba pasaulyje yra tapatinama su muzikiniu originalumu pasižyminčio lietuviško džiazo skambesiu. „Sakau atvirai, Lietuva turi didžiuotis, kad čia gyvena puikūs atlikėjai. Lietuva turi ypatingą saksofono mokyklą, Petras Vyšniauskas koncertinėse gastrolių metu yra pripažintas Amerikoje kaip muzikantas, turintis geriausią saksofono garsą pasaulyje. Mūsų dueto saksofono soprano garsas yra ypatingas. Manyčiau, tame yra skirtumas, lyginant lietuviškąjį džiazą su kitomis šalimis. Mes turime išskirtinį atlikimo stilių“, - džiaugiasi A. Gotesmanas.

Baras atsidaro 20.00 , įėjimo mokestis 10 EUR (atsiskaitymas tik grynais) , staliukų rezervacija tik telefonu +37068411382