Mindaugas Stumbras international quartet

2019-02-22

Koncerto laikas: 21:00 - 23:50
Durys atsidaro: 20:00
Bilietai: http://bit.ly/2CGLW89


Mindaugas Stumbras – džiazo gitaristas gyventantis, kuriantis ir studijuojantis Glazge, Škotijoje. Jis jaunosios kartos atstovas atliekantis tiek džiazą, tiek improvizacinę muziką.

Lietuvoje M. Stumbras žinomas kaip grupės „Brave Noises“ narys. 2015-aisiais jie nuskynė laurus konkurse „Vilnius Jazz Young Power“, o pernai išleido puikų debiutinį albumą „Between the Dreams“. Tačiau šio muzikanto veiklos barai kur kas platesni. Jis ne tik 2016 m. nugalėjo konkurse „Gitarų šėlsmas“, bet ir aktyviai koncertuoja su skirtingais muzikantais bei kolektyvais. M. Stumbrą galite išgirsti improvizuojant su perkusininku Daliumi Naujokaičiu bei gitaristu Pauliumi Vašku, talkinant saksofonininkui Tadui Pasaravičiui, kontrabosininkui iš Danijos Kennethui Dahlui Knudsenui ar netgi tokioms daugeliui gerai pažįstamomis asmenybėms kaip JAV perkusininkas Kenny Wollesenas bei škotų saksofonininkas Tommy Smithas.

Debiutiniame leidinyje „Our Kingdom“ M. Stumbrui padėjo kolegos iš Glazgo: saksofonininkas Mateuszas Sobieski, kontrabosininkas Markas Hendry, būgnininkas Gregas Ironsas bei trimitininkas Cameronas Thomsonas-Duncanas. Tai jaunosios kartos muzikantai, ieškantys savojo šanso atsiriekti pasaulinės džiazo rinkos gabalėlį. „Iš karto pagroję atradome tiek muzikinį, tiek žmogiškąjį ryšį, todėl labai džiaugiuosi, jog jie sutiko dalyvauti įrašuose“, – sako M. Stumbras.

,,Our Kingdom“ – gražus, kokybiškas ir, tikėtina, plačiam klausytojų ratui suprantamas albumas. „Norėjau įamžinti muziką džiazo pavidalu, bet taip, kad ji nebūtų klausoma vien muzikantų, o būtų prieinama ir eilinio klausytojo ausiai. Šiame albume nėra epinių „soliakų“, nuo kurių žmonėms šiauštųsi plaukai, šis albumas ne apie tai“, – teigia gitaristas. Taip, šis įrašas kalba būtent apie grožį paprastume.“(Lietuvos Muzikos ir Informacijos Centras, Vitalijus Gailius).

Koncerte išgirsite visus albume skambančius kūrinius, taip pat albume savo vietos neradusias kompozicijas ir visiškai naujai sukurtus kūrinius.

Mindaugas Stumbras – guitar (Lithuania)
Mateusz Sobieski – saxophone (Poland)
Greg Irons – drums (Scotland)
Mark Hendry – bass guitar (Scotland)