Eduardo Šlekys Gimenez: Nuo tango iki roko, “Požeminės būtybės”

2018-11-08

Koncerto laikas: 21:00 - 23:30
Durys atsidaro: 20:00
Bilietai: http://bit.ly/2NnS3Gn


Eduardo Šlekys Gimenez: Nuo tango iki roko, “Požeminės būtybės”


Nauja E. Gimenezo programa pirmą kartą Jazz Cellar 11 !

Lietuviams geriausiai pažįstamas kaip tango mokytojas ir atlikėjas Eduardo Šlekys Gimenezas šįkart pasirodys kiek neįprastu amplua. Akustiniame koncerte nuskambės jausmingi ir vilties kupini kūriniai iš trečiojo autorinio E.Gimenezo albumo. Taip pat nuskambės populiarieji tango kūriniai; Milonga Carrieguera (A. Piazzolla), Garganta con arena (Cacho Castaña), Vuelvo al sur (A. Piazzolla), Naranjo en Flor (H. Exposito), Nostalgias (C. Cobian).
Du albumus („Perplaukus upę“ ir „Vėjas“ su Leon Somov) pristatęs E.Gimenezas džiaugiasi, jog naujausia plokštelė „Užmirštųjų rojus“ atspindi naują, šviesų jo paties gyvenimo etapą. Kūriniai daugiausia kalba apie asmeninius atradimus: „Maždaug prieš dvejus metus supratau, kad pirmiausia privalau išgirsti savo vidinį balsą, būti tyloje ir klausyti Dievo. Buvau pavargęs gyventi pagal aplinkos primestus standartus ir nuostatas. Būtent tada atsirado aiškus vidinės laisvės ir pasitikėjimo jausmas, žinojimas, kas yra tikroji tiesa.“ – kalbėjo E.Gimenezas. Kaip ir paties E.Gimenezo gyvenimas, albumo „Užmirštųjų rojus“ kūriniai dvelkia dviejų kultūrų – lietuviškos ir pietų amerikietiškos – sinteze. Autoriaus dainos savyje talpina tiek aistringojo tango dvasią, tiek mąslumu ir filosofija persmelktą lietuvišką nostalgiją. Dainų tekstai kalba apie drąsos, tiesos ir Dievo paieškas, pamiršus save atsirandantį susvetimėjimą su mus supančia aplinka.


„Šis albumas kartu yra refleksija apie Vakarų visuomenę, kurios dalimi esame; apie vidinį ir išorinį susvetimėjimą; apie tai kad, nepaisant aplinkos spaudimo, iš tiesų turime laisvę rinktis, kaip gyventi. Tik sugrįžę į save galime sugriauti mus skiriančias sienas.“ – plokštelę pristatinėjo E. Gimenezas, pirmąkart tapęs albumo prodiuseriu ir dalies aranžuočių atlikėju. „Šią muziką kūriau daugiau nei dvejus metus, man buvo svarbu išlaukti, kad ji taptų nepavaldi laikui. Norėjau, kad dainos skambėtų būtent taip, kaip jas sukūriau – jos atspindi labai svarbų ir šviesų mano kūrybinio gyvenimo etapą.“ – pridūrė jis.
Kartu su E. Gimenez lapkričio 8 d. scenoje gros tiek gerai pažįstamas pianistas Felix Zakrevsky – fortepijonas.

Baras atsidaro 20:00 val.

Kompanijoms, įsigijusioms daugiau nei 5 bilietus, rekomenduojame rezervuotis staliuką telefonu 8 684 11382. Anksčiau atėję lankytojai renkasi labiau patinkančias vietas. Jūsų bilietas - tai Jūsų sėdima vieta, stovimų vietų nėra.