Tarptautinis Šeduvos Perkusijos Festivalis “Ritmo Viražai”

2018-05-03

Koncerto laikas: 18:00 - 22:00
Durys atsidaro: 20:00
Bilietai:


ŠEDUVOS PERKUSIJOS FESTIVALIS
"RITMO VIRAŽAI" STARTUOS VILNIUJE

Šiemet jau trečius metus iš eilės rengiamas Šeduvos perkusijos festivalis "Ritmo viražai" prasidės neįprastai - festivalio atidarymas numatytas gegužės 3 dieną 21.00 val. Vilniaus džiazo klube @Jazz Cellar11 , o gegužės 4 ir 5 dienomis perskusijos muzikos koncertai jau skambės Šeduvoje, Šeduvos kultūros ir amatų centre.
Kiekviena festivalio "Ritmo viražai" diena prasidės atliekamu Šeduvos perkusijos maršu, kurį specialiai festivaliui sukūrė Arkadijus Gotesmanas.

"Norime, kad festivalis kaskart nustebintų ir pristatytų perskusijos virtuozus ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Džiaugiamės, kad kol kas mums pavyksta suburti tikrų virtuozų, puikių muzikantų būrį, kuris papuoštų bet kurį pasaulio perkusijos festivalį. Improvizacija - toks mūsų festivalio pagrindinis moto, todėl nenuostabu, kad čia išgirstame unikalių dalykų, atsiskleidžia muzikantų talentai, klausytojai tampa koncerto dalimi ir kuria kartu. Jau tradicija tapo festivalyje rengti ir kūrybines dirbtuves, kurios tampa vis populiaresnės, jauni atlikėjai čia semiasi neįkainojamos patirties", - sako festivalio meno vadovas Arkadijus Gotesmanas.

Šiemet festivalį nuspręsta pradėti ir jį pristatyti tikroje džiazo mekoje - Vilniaus džiazo klube "Jazz Cellar" Čia gegužės 3 dieną 18 val. koncertuos saksofonininkas Seamus Blake (JAV), saksofonininkas, kompozitorius Denis Pashkevich (Latvija), pianistas Dima Galovanovas (Lietuva), kontrabosininkas Reinis Ozolinš (Latvija) ir perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

Gegužės 4 dieną festivalio renginiai persikels į Šeduvą - čia tradiciškai pirmiausia (12.00 val.) vyks kūrybinės dirbtuvės (Master Klass). Saksofonininko iš Amerikos S. Blake kūrybinių dirbtuvių tema - atlikimo idėjos, garso ypatumai ir mąstymo forma, festivalio meno vadovo perkusininko A. Gotesmano - santykis tarp ritmo grupės ir solisto. 14.00 val. numatytas Vilniaus kolegijos studentų koncertas. Pasirodys saksofonininkai Klaudijus Štuopinis ir Vilhelmas Rudys, smuikininkas Paulius Gaidelis, elektrinėmis gitaromis gros Andrius Damušis ir Edvinas Siliūnas, bosine gitara - Augustas Genutis, o mušamaisiais ir perkusija - Lukas Dambrauskas ir Jonas Gedvilas. 18.00 val. numatytas Europoje gerai žinomo kolektyvo iš Danijos "G-Bop orkshestra" koncertas. Po vakaro koncerto laukia nuotaikingos perkusininikų improvizacijos, išdaigos ir kūrybiniai sumanymai.

Gegužės 5-os dienos programa prasidės 12.00 val. - vyks atvira pamoka: "Nebylaus kino įgarsinimas mušamaisiais instrumentais" (vedėjas A. Gotesmanas). Festivalio uždarymo koncerte 16.00 val. koncertuos tituluotas perkusininkas Gintautas Gascevičius, aktorė Monika Šaltytė ir saksofonininkas Denis Pashkevich, o 18.00 val. V. Ganelino kūrinį "Dusiach" perkusijai ir saksofonui atliks A. Gotesmanas ir Liudas Mockūnas, kurio vardas, anot vienos muzikologės, garantuoja meistrišką atlikimą ir kompozicinę intrigą.

Festivalio organizatorius - Šeduvos kultūros ir amatų centras, meno vadovas - Arkadijus Gotesmanas. Renginį ves Julius Grickevičius.

Festivalio partneriai - Vilniaus kolegija, Lietuvos džiazo federacija, Vilniaus džiazo klubas "Jazz Cellar".
Festivalio rėmėjai - Šeduvos malūnas.
Informaciniai rėmėjai - žurnalas "Muzikos barai", laikraščiai "Šiaulių kraštas", "Radviliškio naujienos", portalas etaplius.lt.